מונולוג אישי...

חורף 2015

שעה שלוש בלילה, לילה גשום וסוער בחוץ, בדמיוני טרטורי טלפונים ועשרות סמסים, אבל השינה גוברת על הכל... בבוקר קמתי ואני רואה מבול של הודעות ושיחות שלא נענו באמצע הלילה, "מספר כרטיסך מבצע עשרות עסקאות ברגע זה, המערכת ניטרה עסקאות באלפי שקלים שמחוייבים בכרטיסך" נא חזור אילינו בהקדם!!!" השולח : ישראכרט

נכנסתי לפאניקה, התקשרתי לישראכרט, ביררו איתי איפה קניתי בפעם האחרונה, לא שהיה בזכרוני משהו מיוחד, אחרי בירור קצר הבינו שביצעתי רכישה באתר מסויים , וכנראה נפלתי קורבן להונאת רשת, וכרטיסי חוייב באלפי שקלים מכמה מקומות בעולם בו זמנית, כשניסו ליצור קשר בלילה ולא עניתי, הבינו שמישהו מנסה לעשות עקיצה על הכרטיס שלי, וביטלו את התשלומים לחנויות לפני שהקניות נמסרו לגנבים, זה החזיר אותי אחורה כמה שנים.

קיץ 2010

זה הזכיר לי את עצמי כבעל עסק, ב-2010 באתר מכירות מצליח בשם "אנדרואיד סטור" , אתר שהקמנו בעשר אצבעות אני וליאור, עם מחזור של מליוני שקלים, ועם נתח גדול בענף האנדרואיד, האתר שהוביל במכירת מכשירי אנדרואיד בישראל .

הוא הושק בסערה, והתרסק באוושה חרישית, עד שהועבר לגוגל, ב-2014. מאות עסקאות ורכישות שבוצעו באתר באמצעות כרטיסי אשראי, בוטלו על ידי חברת האשראי, הכרטיסים היו גנובים, והפכו את העסק מחנות מקוונת, ללשכת עורכי דין, עסקאות ב- 3000/4000 שקל, מבוטלות בשיחת טלפון קלה מחברת האשראי, הותקפנו בכמויות של עסקאות של הונאה מכל רחבי הארץ בפרק זמן קצר.

ההתנהלות הכללית אחרי עונת ההונאות, הייתה חשדנות עקבית אחרי כל רכישה, וכל עסקה בוצעה בסרבול מתיש: שליחת צילום ת.ז, תשאול לקוחות, וכו', שכמובן פגעו בחווית הקנייה של הלקוחות. זה היה נדמה לנו כי נפלנו קרבן, אך למפרע הסתבר כי הקטסטרופה הזו מוכרת ותוקפת כל אתר קניות ברשת.

נברנו אחר פתרונות יעילים והוגנים, וגם חרס לא מצאנו. נחשפנו אמנם לרעיונות כלשהם, אך הם היו מרתיעים מעמלות מפולפלות, שלא שייכות לענף האלקטרוניקה, שהרווח הגולמי בו בקושי 2-3 אחוז, או מסורבלים ולא יעילים, במילוי ניירת בעידן האינטרנט לכל עסקה, והמתנה 24 שעות לאישור עסקה, ואחרי הכל, העסקאות נותרו לא בטוחות, רק סוג של ביטוח מסויים במחיר מפולפל ובבירוקרטיה שמתאימה למשרד פקידים, ולא לאתר מכירות באינטרנט.

הבנתי שחייב לעשות לזה סוף, אם בצרכנייה ובקיוסק, אנחנו יכולים לקנות באופן רגוע ובטוח, אין שום סיבה שעתיד הקניות באינטרנט שרק הולך והופך להיות מרכזי יותר מיום ליום, לא יוכל להתנהל בצורה בטוחה ורגועה, ורק מיום ליום מתגברות ומתרבות ההונאות והפריצות למאגרי אשראי.

יולי 2016

ביולי 2016 לאחר פיתוח ממושך, אנחנו גאים להשיק את מערכת Safe Pay 3D, המערכת שתאפשר לסחור ברשת, בצורה בטוחה, לקנות ולמכור בקנייה רגועה ופשוטה. מערכת חכמה שמבטלת את הסיכון לגמרי, ועוקרת אותו מהשורש, אין יותר עסקאות באינטרנט, רק עסקאות רגילות לגמרי עם אפס סיכון, לקנות ולמכור באינטרנט ולהרגיש בטוח כמו בחנות רגילה. מערכת חברתית בעידן הכלכלה השיתופית, וחשוב לא פחות מבלי להיסחט בעמלות מופרזות! מערכת שבנויה על שיתופי פעולה, שכבר קיימים בין המוכר ובין השליח ובין הקונה, מערכת שלא משנה כלום מהליך המכירה הרגיל, ורק משדרגת אותו .

מהיום קונים בטוח !!!